Coronavirüs Turizm Oteller ve Türkiye Son Durum Nedir?

 • İlan / İçerik Numarası : # 6539 2 kez görüntülendi.
 • Maaş / Aylık / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Coronavirüs turizm oteller ve Türkiye son durum nedir hakkında bilgiler, haberler son kurallar ve uygulamalar hakkında haberler.

Bu virüs belasının bize verdiği en net mesaj şu ki her şeyin başı sağlık.Sağlık yoksa; yıldızlı otellerİ, festival havasında yiyecek büfeleri,renk renk kokteylleri,havuzu,denizi,köpük partilerini…unut gitsin!

Artık sağlık kriterleri olmayan bu konuda ciddi politikalar geliştirmeyen ve ciddi denetimleri bulunmayan tesisler eski günleri rüyalarında bile göremez.

İşte tam bu noktada önerim şudur: Sağlık konusunda standartları oluşturmayan tesisler hizmete açılmasın!
Bugüne kadar belgesinin hakkını vermeyenler, günlük kazanç peşinde koşanlar kenarda beklesinler.

Bu sorun artık milli bir meseledir. Kimsenin kişisel menfaatine bırakılamaz. Birilerinin değil ülkenin,hepimizin topyekun kazanması önemlidir.

İşsizimiz çoğaldı, ekonomi daraldı ve dövize ihtiyacımız arttı. Hata yapma lüksümüz yok!

Turizm sektörü ülkemiz için can simidi.

Bu konuda Turizm Bakanlığı acilen sağlık genelgesini yayınlamalıdır. Bu günlerde ortalıkta dolaşan bir çok belge ve standartlara ilişkin listeler var.

İşin kötüsü bu konuda fırsat kollayan belge pazarlamacıları da var. Hatta bakanlıkla görüştük bu belgeleri biz vereceğiz havasına olanlarda var.

Ülkemiz, Covit-19 ile mücadele konusunda hepimizin takdirini kazandı. Sağlık emekçilerimiz gerçekten mükemmel çalışıyorlar.
Amerika’nın ve Avrupa’nın düştükleri duruma baktığımızda, biz sağlık çalışanlarımızla haklı gurur duyuyoruz.

Bu güzel tabloyu ülkemiz lehine turizm sektöründe fırsata çevirmemiz şarttır. Ancak; bilim insanlarını dinlemeli ve tüm tedbirlerin alındığına emin olmalıyız.

Hepimizin dört gözle beklediği turizm sezonu biraz gecikecek. Yabancı misafirlerin gelmesi konusu sadece bizim isteğimizle olmayacak bir durum.Her ülke kendi kararlarını verecek.

En doğrusu sağlık standartlarını sağlayan tesislerin, yetkin kurumlarca denetimleri yapıldıktan sonra öncelikle iç turizme açmak olacaktır. Burada yetkili kurumları objektif kriterlere göre belirlemeliyiz.

Tesisler bu işin altyapısı, eğitimi, alınacak tedbirler vs konularda yetkili firmalardan danışmanlık hizmeti alabilirler. Ancak hizmete açılması noktasında kesinlikle devlet otoritesi şarttır.Valilik ve Turizm il müdürlüklerince oluşturulacak bağımsız tam yetkili kurullar olmalıdır.

Yayın tarihi: Mayıs 4, 2020 Değiştirilme tarihi: Mayıs 4, 2020 Yayınlayan / Yazan : En Son Güncel Corona Haberleri

Bu ilanı 5 yıldız üzerinden oy vererek değerlendirebilirsiniz
Değerlendirme sonuçları : 0 kullanıcı tarafından oy verildi.
En Son Güncel Corona Haberleri
0 kullanıcı tarafından oy verildi.
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar

  • Otellerde Yeni Dönemde Uygulanacak Sağlık Tedbirleri!

   Otellerde Yeni Dönemde Uygulanacak Sağlık Tedbirleri!

   Tatil Haberleri İlan / kayıt numarası : # 6538 3kez görüntülendi. Mayıs 4, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Otellerde yeni dönemde uygulanacak sağlık tedbirleri nelerdir? Kalite felsefesinden uzak işveren kendi hesabına göre kazanıyor olabilir. Ancak genel anlamda sektöre ve ülkeye ciddi zarar veriyorlar. Bu durumda da zararı hepimiz ödüyoruz. Güncel kar o...

  • Coronavirüs Döneminde Otellerin Son Durumu Nedir?

   Coronavirüs Döneminde Otellerin Son Durumu Nedir?

   Tatil Haberleri İlan / kayıt numarası : # 6536 3kez görüntülendi. Mayıs 4, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Coronavirüs döneminde otellerinde son durumunu nedir? Oteller ne zaman açılacak, otellerin açılış tarşhi ne zaman? Sezonluk olmaları yüzünden, yüksek kapasiteli planlanan konaklama tesislerinin de benzer kaygılarla talep göremeyeceklerini, kapasite a...

  • TURSAB Üyeleri Seyehat Acentalarını Coronavirüs Nasıl Etkiledi?

   TURSAB Üyeleri Seyehat Acentalarını Coronavirüs Nasıl Etkiledi?

   Turizm Haberleri İlan / kayıt numarası : # 6534 2kez görüntülendi. Mayıs 4, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   TURSAB üyeleri olan seyehat acentalarını coronavirüs nasıl etkiledi? Sektörde son durum nedir haberler duyurular. Son yılların gelir ortalamasını esas alırsak, Turizm Ekonomisinin önümüzdeki üç sezon boyunca 50 milyar dolar ciro kaybına uğrayacağı ön...