AKTOB'DAN KORONADA DURUM, SONRASI VE OLASILIKLAR

 • İlan / İçerik Numarası : # 6513 4 kez görüntülendi.
 • Maaş / Aylık / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

AKTOB'DAN KORONADA DURUM, SONRASI VE OLASILIKLAR

'Stratejik bir sektör olan turizm, ülkemiz istihdamının ve ekonomisinin çok önemli bir payını işletmelerimiz oluşturuyor. Turizm bundan önce olduğu gibi bu kez de krizden çıkış ve toparlanmada önemli rol oynayacak. İnsan kaynağımız ve birikimimiz ile Geleceğe ilişkin stratejiler geliştireceğiz."...


Korona virüs salgınını ilk ve ençok etkilediği turizm bir gelişmelerin sektöre yansımalarını değerlendirirken bir yandan da yandan durumu salgın sonrasına ilişkin olasılıklardan hareketle yapılabilecekleri belirlemeye çalışıyor.

Bu kapsamda kısa adı AKTOB olan Akdeniz turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Dr. Erkan Yağcı imzasıyla yayınlanan bildiride, turizmin bundan önce olduğu gibi bu kez de krizden çıkış ve toparlanmada önemli rol oynayacağı belirtiliyor.

AKTOB'un bildirisi şöyle:


TÜRK TURİZMCİ DENEYİMLERİ İLE BU SÜRECİ DE AŞACAKTIR

COVID-19 (Yeni Koronavirüs) ilk olarak 2019 Aralık ayının sonlarında Çin’in Vuhan Eyaleti’nde solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada görülen ve ardından yapılan araştırmalar sonucunda da 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Uluslararası yayılma hızı sonucu, Dünya Sağlık Örgütü tarafından 11 Mart 2020 tarihinde “Dünya Çapında Salgın” olarak ilan edilmiştir.

Çin’den başlayarak bütün dünyayı hızla etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19), toplumsal sağlığın yanı sıra dünya ekonomisini ve küresel ölçekteki turizm faaliyetlerini de etkilemektedir.

Tüm Dünya Ülkeleri Ekonomik ve Sosyal Anlamda Tarihi Bir Süreç Geçiriyor.

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü; koronavirüs salgınının uluslararası turizm hareketini etkilediğini belirtmiştir. Ayrıca, Turizm sektörü devletlerin mali ve parasal yardım politikalarında öncelikli sektör olarak ilan edilmesi gerektiğini Dünya kamuoyuna açıklamıştır.

Küresel ölçekte yaşamış olduğumuz bu süreçte, önceliğimiz; başta çalışanlarımız, misafirlerimiz, tedarikçilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımızın sağlığını ve güvenliğini korumaktır.

Bu çerçevede Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, tüm ilgili birimlerin hastalığın yayılımını kontrol altına almak üzere aldığı kararları yakından takip etmekteyiz.

Özellikle sağlık çalışanlarımız virüs salgınının kontrol altına alınabilmesi için büyük fedakârlıkla ve özveri ile çalışmaktadır.

Bu süreçte; birliğimiz yönetim kurulu olarak; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜROFED ile koordineli olarak mevcut durumun turizm sektörüne kısa, orta ve uzun vadede etkilerini görüşüp, çözüm önerilerini bakanlığımıza sunmaktayız.

Cumhurbaşkanlığımız tarafından yeni açıklanan destek paketinde konaklama sektörünü ilgilendiren yapılandırmalar ve destekler açıklandı. Anlık olarak takip edilen ülke ve Dünya gündemi; sektörümüzün tüm dinamikleri ile koordineli bir şekilde yürütülmektedir.

Turizm sektörümüz bugüne kadar çok büyük fedakarlıklarla en büyük rekabet avantajımız olan tekrar misafir oranını düşürmedi. Bu konuda özellikle konaklama sektörümüzün en üst seviyede özeni tüm Dünyaya örnek teşkil edecek düzeydedir. Bugüne kadar edinilen kriz yönetimi tecrübeleri ile bu süreç te aşılacaktır.

Stratejik bir sektör olan turizm sektörümüzün, ülkemiz istihdamının ve ekonomisinin çok önemli bir payını işletmelerimiz oluşturmaktadır. Bu noktada geleceğe dair stratejiler geliştireceğiz. Sahip olduğumuz tecrübemiz, insan kaynağımız ve birikimimiz ile bunu gerçekleştireceğiz.

Sürecin Yönetilmesinde Önem Verdiğimiz Konuların Başında Üyelerimiz ve Tüm Paydaşlarımızla İletişim Geliyor.

Bilgi akışının kesintisiz ve sağlıklı yürütülmesi yönünde, gelişmeler iletişim kanallarımız aracılığı ile anlık olarak paylaşılmaktadır.

AKTOB ve İl Sağlık Müdürlüğü ortak bir çalışma yaparak Antalya bölgesinde otel hijyeni konusunda seminerler düzenlendi. Otel hijyeni sadece bu dönemin değil tüm zamanlarda uygulanması gereken kurallar içermektedir. Bundan sonraki zamanlarda da konaklama sektörü olarak hijyen konusunda daha fazla çalışmalar planlamaktayız.

Salgın nedeni ile çoğu ülke ile hava trafiğinin kesilmesi, akabinde Antalya Valiliği ve ilgili paydaşlar ile koordineli çalışmalarla Antalya'da bulunan misafirlerimizin tahliyesi sorunsuz bir şekilde sağlandı.

Var olan süreçte işletmelerimiz ve çalışanlarımız için alınması gereken her türlü önlem ve destek; Kültür ve Turizm Bakanlığımızla paylaşılmakta; kesintisiz ve yoğun çalışmalarımız devam etmektedir.

İç Pazar Her Dönemde Olduğu Gibi, Yine En Büyük Ana Pazarlarımızdan Birisi Olacak.

Bu kapsamda şunu da ifade etmek gerekecektir. Dünya konjonktüründe en hızlı geri dönüş yaşanacağı ve yaşayacağımız pazar “İç Turizm” olacaktır. Bu yönde çalışmalarımız, kamu ve sektörümüzün bileşenleri ile kesintisiz devam etmektedir.

Yayın tarihi: Nisan 18, 2020 Yayınlayan / Yazan : En Son Güncel Corona Haberleri

Bu ilanı 5 yıldız üzerinden oy vererek değerlendirebilirsiniz
Değerlendirme sonuçları : 0 kullanıcı tarafından oy verildi.
En Son Güncel Corona Haberleri
0 kullanıcı tarafından oy verildi.
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar

  • TÜROB'TAN OTELLERE ÇAĞRI : AÇIK BÜFEYİ KALDIRIN

   TÜROB'TAN OTELLERE ÇAĞRI : AÇIK BÜFEYİ KALDIRIN

   Otel Haberleri İlan / kayıt numarası : # 6509 2kez görüntülendi. Nisan 18, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   TÜROB'TAN OTELLERE ÇAĞRI : AÇIK BÜFEYİ KALDIRIN TÜROB,koronavirüs salgınının önlenmesi çalışmaları kapsamında üye otellerde kahvaltı, öğle ve akşam yemeği servisinde açık büfe uygulamasının kaldırılmasının tavsiye etti... TÜROB, üye otellerde kahvalt...

  • Alanya'da otel Sahibi kızların odasını basarak hakaret etti

   Alanya'da otel Sahibi kızların odasını basarak hakaret etti

   Otel Haberleri (Alanya) İlan / kayıt numarası : # 6481 7kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Otel sahibi kız öğrencilerin odasını basıp hakaretler savurdu. Antalya'nın Alanya ilçesindeki Sun Luna Beach Apart Hotel'de kalan kız öğrencilerin odasına giren otel sahibinin, öğrencilere bağırarak hakaret ettiği görüntüler ortaya çıktı. Alanya'da y...

  • Rezervasyon iadelerine erteleme geliyor

   Rezervasyon iadelerine erteleme geliyor

   Otel Haberleri İlan / kayıt numarası : # 6474 1kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Rezervasyon iadelerine erteleme geliyor. Seyahat acentelerinin kaosa girmesin neden olan iptallere erteleme geleceği belirtildi. İade tleplrine karşı hava yolu şirketlerine sağlanan kalkanın bir benzerinin de seyahat acentelerine sağlanması için çalı...