TURİZMİN ANADİREĞİ RUSYA İÇİN KİM NE DİYOR

 • İlan / İçerik Numarası : # 6499 3 kez görüntülendi.
 • Maaş / Aylık / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

TURİZMİN ANADİREĞİ RUSYA İÇİN KİM NE DİYOR

Havayolu trafiğinin haziran ayında açılabileceği, uzun süre eve kapanmaların tatil isteğini artıracağı, bu arada meydana gelen işsizlik gelir kaybının da dikkate alınması gerektiği belirtiliyor


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un da turizmde hareketlenmenin başta Rusya olmak üzere Asya ülkelerinden başlayacağına ilişkin beklentinin talebe nasıl yansıyacağını aralarında TUI Rusya ve Intourist’in de olduğu tur operatörleri değerlendirdi.

TUI Rusya CEO’su Taras Demura salgın sonrası talebe ilişkin bir tahminde bulunabilmek için düşen satınalma gücü, işsiz kalan insanlar ve daha önce tatil yapabilecek durumda iken gelirlerinde ciddi düşüşler olanları dikkate almak gerektiğini söyledi.

Anex Genel Müdür Yardımcısı Yana Muromova, ertelenen talebin koronavirüsten sonra hareketleneceğini kısıtlamaların kaldırılmasından sonraki ilk üç ayda, yaşları ne olursa olsun, finansmanı olan herkesin tatile çıkacağını, talebin öncelikli alanlarının Türkiye ve Avrupa olacağını savunuyor.

Intourist Genel Müdürü Sergey Tolchin de 2019 yılı düzeyine geri dönüşün bile epey zaman alacağını belirterek yaz ortasında hava trafiği açılsa bile iyimser bir senaryoya göre, yurtdışına tatil ve seyahatler önce iş seyahatleri alanında yavaş yavaş toparlanacağı, tatil seyahatlerinin ise daha sonra hareketleneceği öngörülüyor. İç pazar geçen yıla göre yüzde 50’nin üzerinde kayıp verir.

Dolphin Tur Genel Müdürü Sergey Romashkin ise yurtdışı seyahatleri için hava trafiğinin açılmasının tek başına talebi canlandırmaya yetmeyeceğini belirterek insanların kalabalık yerlere gitme konusundaki çekingenliklerinin bir süre daha devam edeceğini bunun hem yurtdışı hem yurtiçi seyahatler için geçerli olacağını belirterek, “Salgın sonrası talep konusunda konuşmak için henüz erken” diyor.

Rusya’da yayınlanan turdom sitesindeki habere göre, trafiğin açılmasıyla pazarda meydana gelecek hareket beklentisi ve olasılıklar ile ilgili yapılar değerlendirmelerde şu başlıklar öne çıkıyor:

- Salgının düşeceği yaz sıcaklarının yükseldiği döneme geliyor. Bu da Uzun süre evde hapis kalanların bir an önce kendilerini dışarıya atma isteğini artıracak bu da hareketin hızlı olmasına vesile olacak.
- Tur operatörleri, ertelenmiş talep dalgası yerine hesap ve programlarını uğranacak kayıplar üzerine yapmalı, bu daha gerçekçi olur.

- Koronavirüs salgını nedeniyle bir çok insan işini kaybedecek, birçoğunun maaşları azaltılacak, birçoğu tasarruflarını daha acil şeylere harcayacak. Seyahat etmek insanların ilk tasarruf ettikleri şeydir.

- Ertelenmiş talep var ama ekonomideki olumsuz gelişmelerin ertelenmiş talebe nasıl yansıyacağını tahmin etmek için elde veri yok.

- Yaz aylarında, aileler bağışıklıklarını güçlendirmek için denize gitmek isteyecekler. Ailelerden önce gençler harekete geçecek

- Kısa süreli hafta sonu turlarına ilgi artacak.

- Yaz sezonu bitmeden normalleşme başlarsa denize talep artar.

- Hava trafiğinin açılması tek başına talebi canlandırmaya yetmeyecek. Hava trafiğinin açılması kadar ülkelerin kapattıkları sınırları ne zaman, nasıl hangi koşullarla açacağı da önemli.

Yayın tarihi: Nisan 18, 2020 Yayınlayan / Yazan : İşsizlik Haberleri Turizm Seyehat

Bu ilanı 5 yıldız üzerinden oy vererek değerlendirebilirsiniz
Değerlendirme sonuçları : 0 kullanıcı tarafından oy verildi.
İşsizlik Haberleri Turizm Seyehat
0 kullanıcı tarafından oy verildi.
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar

  • TURSAB HESAPLARIN İNCELENMESİ SONUÇLARI HABERLERİ

   TURSAB HESAPLARIN İNCELENMESİ SONUÇLARI HABERLERİ

   Yeni Haberler İlan / kayıt numarası : # 6491 4kez görüntülendi. Nisan 18, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   TURSAB HESAPLARIN İNCELENMESİ SONUÇLARI HABERLERİ TÜRSAB’ın 23. Dönem Yönetim Kurulu’nun talebiyle iştiraklere ait hesaplar Genel Kurul’a sunulmuş, incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Genel Kurul incelemesine sunulan, her üyeye basılı olarak teslim ed...

  • Böyle Giderse 2021'de Turizmciler Personel Bulamayacak!

   Böyle Giderse 2021'de Turizmciler Personel Bulamayacak!

   Yeni Haberler İlan / kayıt numarası : # 6451 2kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Böyle Giderse 2021'de Turizmciler Personel Bulamayacak!, Turizm sektörüne uyarı: 2021'de o personeli de bulamazsınız! İYİ Parti Grubunun "Koronavirüsün turizm sektöründe ortaya çıkardığı krizin önüne geçilmesi’’ için verdiği araştırma önergesi, TBMM ...

  • Coronovirüs Turizm Otel Sektöründe Çalışanları Nasıl Etkiledi?

   Coronovirüs Turizm Otel Sektöründe Çalışanları Nasıl Etkiledi?

   Yeni Haberler İlan / kayıt numarası : # 6445 5kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Coronovirüs Turizm Otel Sektöründe Çalışanları Nasıl Etkiledi? Gülşen KÜRÇER - 04.04.2020 - 06:57 Ailecek bizde sezonluk işçiyiz şuanda hepimiz işsiz evdeyiz ne yiyip ne içeceğiz sözde devlet paketler sundu ama bizlere yarayan hiç bir şey yok turizim...