TUI müşterilerini 2021 yaz sezonuna hazırlamaya çalışıyor

 • İlan / İçerik Numarası : # 6472 3 kez görüntülendi.
 • Maaş / Aylık / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

TUI müşterilerini 2021 yaz sezonuna hazırlamaya çalışıyor.
Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren Almanya seyahat pazarının oyuncuları, bir yandan ayakta kalma çalışırken bir yandan da misafirlerini 2021 sezonuna hazırlamaya çalışıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle seyahatlerin tamamen durması, en çok büyük hacimli seyahat şirketleri ile hava yolu şirketlerini zor durumda bıraktı. Milyarlarca euro cirosu olan şirketler, karşı karşıya kaldıkları iptal/iade talepleri nedeniyle zor durumda kalırken, imdatlarına Alman hükümeti yetişti. Hükümet şirketlere hem kredi sağladı hem de rezervasyonların 30 Aralık 2021 tarihine kadar ertelenmesine olanak sağlayan devlet garantili 'kupon' uygulamasını başlatarak tur operatörlerinin elini güçlendirdi.

DW Türkçe'de yer alan habere göre gelirden yoksun kalan tur operatörlei ve hava yolu şirketleri, krizi devlet kredisiyle aşmayı planlıyor.

TUI müşterilerini 2021 sezonuna hazırlamaya çalışıyor

Almanya devletinden 1.8 milyar euro kredi alan ülkenin en büyük seyhat grubu TUI ise, müşterilerini 2021 sezonuna hazırlamaya çalışıyor. 2021 yaz sezonunun uçuşlarını rezervasyona açan şirket, insanların seyahatlerini "uzun vadeli biçimde yeniden planlayabileceklerini" belirtiyor.

TUI’nin rakibi DER Touristik de 2021 yaz, sonbahar ve kış için seyahat paketlerinin popüler olduğu belirtiyor. Alltours’a göre ise durumun ne yöne evrileceğini şu anda kestirmek mümkün değil.

Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın koronavirüs krizi nedeniyle yayınladığı seyahat uyarısı, Nisan ayı sonuna kadar geçerli. Çarşamba günkü açıklamasında TUI, "Tatilcilerin, sosyal yaşama getirilen kısıtlamalar gevşetildiğinde seyahatin de yeniden mümkün olacağı yönündeki arzusunu paylaşıyoruz" demişti.

Lufthansa da krizde

Alman havayolları şirketi Lufthansa ise, mali açıdan TUI’den de zor durumda. Avrupa’nın en büyük havayolu şirketi Lufthansa, devletle milyarlarca euro değerinde bir kredi için pazarlık yapıyor.

Lufthansa’nın Avusturya, Belçika ve İsviçre’deki alt şirketleri de söz konusu ülkelerde mali yardım için devletin kapısını çalmış durumda. Birkaç hafta önce kriz nedeniyle Lufthansa’nın kamulaştırılması gündeme gelse de, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Carsten Spohr ve federal hükümet temsilcileri bu iddiaları reddediyor.

Spohr, Lufthansa’nın likidite rezervlerinden her saat “yaklaşık 1 milyon euro” kaybettiğini söyledi. Bu krizin devletin desteği olmadan atlatılamayacağını kaydeden Spohr, Bern, Berlin, Brüksel ve Viyana’da yürüttükleri görüşmelerin olumlu geçtiğini ifade etti.

Yayın tarihi: Nisan 11, 2020 Yayınlayan / Yazan : İşsizlik Haberleri Turizm Seyehat

Bu ilanı 5 yıldız üzerinden oy vererek değerlendirebilirsiniz
Değerlendirme sonuçları : 0 kullanıcı tarafından oy verildi.
İşsizlik Haberleri Turizm Seyehat
0 kullanıcı tarafından oy verildi.
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar

  • Çeşme Turizm projesindeki araziyle ilgili yeni karar

   Çeşme Turizm projesindeki araziyle ilgili yeni karar

   Haberler Haber (Çeşme) İlan / kayıt numarası : # 6471 2kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Çeşme Turizm projesindeki 26 parsel araziyle ilgili yeni karar. Çeşme Turizm Projesi kapsamında ‘acilen kamulaştırma’ kapsamına alınan 26 parsel araziyle ilgili karar kaldırıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Çeşme’de yapacağı ‘Çeşme Turizm Projesi’...

  • Sueno Otellerinin sahibi oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

   Sueno Otellerinin sahibi oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

   Haberler Haber (İstanbul) İlan / kayıt numarası : # 6470 4kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Sueno Otellerinin sahibi Erhan Korkmaz’ın acı günü, Sueno Otellerinin sahibi oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti. Sueno Oteller zincirinin sahibi Erhan Korkmaz'ın oğlu Onur Korkmaz, geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Sueno Oteller ...

  • Bankalar Turizimcilere Kredi Vermemeye Başladı

   Bankalar Turizimcilere Kredi Vermemeye Başladı

   Güncel Haberler İlan / kayıt numarası : # 6469 3kez görüntülendi. Nisan 11, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Bankalar Turizimcilere Kredi Vermemeye Başladı, ''Bankalar ‘limit bitti’ diyerek işletmeleri geri çeviriyor''. Bankaların ‘limit bitti’ diyerek şirketleri geri çevirdiğini söyleyen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, bankaları...