Coronavirüs Turizm Firmalarını Acentaları Nasıl Etkiledi?

 • İlan / İçerik Numarası : # 6533 5 kez görüntülendi.
 • Maaş / Aylık / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Turizm firmaları ve tur şirketleri acentaları nasıl etkiledi? Seyehat acentaları corononavirüse dayanabilecek mi?

Bakanlık TÜRSAB ile işbirliği yerine kriz ortamından yararlanarak, Birliği dolaylı yollardan ele geçirmeye çalıştı.

Salgın kuşkusuz salt Türkiye’yi etkilemedi. Küresel turizm hareketini de durdurdu. Sektör Dünya ölçeğinde tarihinin en büyük krizini yaşıyor.

Geleceğe ilişkin bilinmezlerin böylesine çoğaldığı bir dönemde, meslekten gelen bir Bakan turizmcilerin şansı olabilirdi. Ne var ki, Covid-19 adlı virüsün yol açtığı salgının önümüzdeki dönemi nasıl etkileyeceği konusunda, gerçekçi bir teşhis ortaya koyamadı.

Ersoy; kısa süre önce Nisanın son haftasında İstanbul Galataporta 5 gemi rezervasyonu yapıldığını, Cruise seferlerinin yeniden başlayacağını açıkladı. Mayıs’ın ortalarında salgının kontrol altına alınacağını, Haziran’da iç turizmde hareketlenme beklediklerini ilan etti. Aynı süreçte Rus ziyaretçilerin gelişleriyle, yurtdışı hareketin de başlayacağını öne sürdü.

Dünya’daki gelişmeler Bakanın beklentilerinden çok farklıydı.

Pazar ülkelerin hükumetleri; 2020 sezonu için ülkelerinden yurtdışına gidiş ve gelişlere sınırlama getireceklerini peş peşe açıklamaya başladılar. Bazıları daha ileri giderek, genel yasaklama olasılığını gündeme getirdiler.

Bu süreçte Bakan televizyon kanallarında; Dünyada ilk kez kendilerinin başlatacakları bir uygulamadan söz ediyordu. Ziyaretçilere “Corona’ya karşı güvence” sağlayan bir sertifikanın verilmesi, çözüm olarak kamuoyuna sunuldu. Aslında Fransız Accor Grubunun başlattığı bir proje sahiplenmeye çalışılıyordu.

Dün yayınlanan bir genelge ile ağırlıklı olarak konaklama tesisilerinde 25 Ekim tarihine kadar sürecek kısıtlamaların kapsamı açıklandı. Uçaklarda eksik yolcu taşınacak, konaklama tesislerindeki genel mekanlarda ve plajlarda sosyal mesafe kurallarına uyulacaktı. Anlaşılan çözüm bir tür seyreltilmiş tatil modelinde aranıyordu.

Gelinen bu aşamada sektör için eskilerin “kendi göbeğini kesmek”dedikleri yöntemlere başvurmak dışında seçenek kalmadığı anlaşılıyor.

Bakanlık dikkate almasa da önümüzdeki 2021 ve 2022 yıllarını şimdiden kaybedilen sezonlar olarak değerlendirmek ve -nereden isterseniz o yönden bakın- önümüzdeki üç sezon boyunca ciddi kayıplar yaşanacağı ortada.

Yayın tarihi: Mayıs 4, 2020 Değiştirilme tarihi: Mayıs 4, 2020 Yayınlayan / Yazan : En Son Güncel Corona Haberleri

Bu ilanı 5 yıldız üzerinden oy vererek değerlendirebilirsiniz
Değerlendirme sonuçları : 0 kullanıcı tarafından oy verildi.
En Son Güncel Corona Haberleri
0 kullanıcı tarafından oy verildi.
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar

  • RUSYA HAVAYOLU OLAN TUR OPERATÖRLERİNE 3.5 MİLYAR KREDİ SAĞLADI

   RUSYA HAVAYOLU OLAN TUR OPERATÖRLERİNE 3.5 MİLYAR KREDİ SAĞLADI

   Son Dakika Haberleri İlan / kayıt numarası : # 6528 2kez görüntülendi. Mayıs 4, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Rusya havayolu olan tur operatörlerine 3.5 milyar kredi sağladı. Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle havayolu olan tur operatörlerini kredi desteği sağlaması tartışılırken Rusya da aynı yöntemi uyguladı... Koronavirüs salgını nedeniyle turizme y...

  • AVRUPA ÜLKELERİ NE ZAMAN NORMALE DÖNÜYOR İŞTE YENİ TAKVİM

   AVRUPA ÜLKELERİ NE ZAMAN NORMALE DÖNÜYOR İŞTE YENİ TAKVİM

   Son Dakika Haberleri İlan / kayıt numarası : # 6526 3kez görüntülendi. Mayıs 4, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Avrupa Birliği ülkeleri peşpeşe normale dönüş takvimi açıklıyor. İşte koronavirüs sonrası yeni normale dönme tarihler. Avrupa ülkeleri 136 bin kişinin yaşamını yitirmesine neden olan koronovirüs salgınına karşı aldıkları önlemleri azaltarak kısıtlama...

  • Lufthansa Maskeye Evet Boş Orta Koltuğa Hayır Dedi

   Lufthansa Maskeye Evet Boş Orta Koltuğa Hayır Dedi

   Son Dakika Haberleri İlan / kayıt numarası : # 6524 2kez görüntülendi. Mayıs 4, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Corononavirüs sonrası havayolları ve uçaklarda uygulanacak kurallar arasında maske ve orta boş koltuk uygulamasına Lufthansa itiraz etti. Lufthansa, pazartesi günü başlayacağı uçuşlarda yolcuların maske takması zorunlu olacak. Lufthansa Ekonomi bölüm...