AVRUPA ÜLKELERİ NE ZAMAN NORMALE DÖNÜYOR İŞTE YENİ TAKVİM

 • İlan / İçerik Numarası : # 6526 3 kez görüntülendi.
 • Maaş / Aylık / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Avrupa Birliği ülkeleri peşpeşe normale dönüş takvimi açıklıyor. İşte koronavirüs sonrası yeni normale dönme tarihler.

Avrupa ülkeleri 136 bin kişinin yaşamını yitirmesine neden olan koronovirüs salgınına karşı aldıkları önlemleri azaltarak kısıtlamaları yavaş yavaş gevşetmeye başladı...

Avrupa ülkeleri, koronavirüs salgınından dolayı meydana gelen günlük ölüm sayılarındaki azalma ve vaka sayılarındaki düşüş ile iyileşen sayısındaki yükseliş üzerine, aralarında sokağa çıkma dahil aldıkları çeşitli kısıtlamaları kaldırmayı içeren normalleşme yönünde düzenlemelere gidiyor.

İşte ülkelerin bu yönde aldıkları kararlar

ALMANYA;

Büyüklüğü 800 metrekareden az olan mağazaların 20 Nisan’dan itibaren hizmet vermeye başladığı Almanya’da önlemlere uyulması koşuluyla kuaförlerde 4 Mayıs’ta ilk müşterilerine kapılarını açacak.
İSPANYA 4 MAYIS’TA BAŞLATIYOR
İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, ülkedeki 17 özerk yönetime göre farklılık gösterecek kademeleri "0,1,2,3" olarak belirlediklerini söyledi.
Buna göre, ilk aşama olarak "0 seviyesine"4 Mayıs'ta geçileceği, gelecek pazartesiden itibaren restoran ve küçük işletmelerin yarı kapasiteyle hizmet vereceğini, profesyonel spor alanında bireysel antrenmanların başlayacağı duyuruldu.

İTALYA’

Başbakan Giuseppe Conte, 4 Mayıs’tan itibaren bazı sektörlerde işyerlerinin açılmaya başlayacağını duyurdu.
İnşaat, imalat ve toptancılık gibi sektörlerin ticari faaliyetlerine başlamalarına izin verirken, 18 Mayıs’ta mağazalar, müzeler, kütüphaneler ve sergiler açılacak. Restoran, kafe ve kuaförlerin 1 Haziran’da hizmete girecek.

FRANSA

Serbest dolaşımın sınırlandırılmasının 11 Mayıs’ta kaldırılması kararlaştırılan Fransa’da aynı tarihte kreş, ilk ve ortaokullar kademeli ve isteğe bağlı olarak açılacak.
Ülkede 11 Mayıs’ta kafe ve restoranların dışında iş yerleri ve mağazalar açılacak.

AVUSTURYA

2 Mayıs’ta kuaför ve güzellik salonu gibi kişisel bakım hizmeti veren iş yerleri ve alışveriş merkezleri kapılarını açacak.
Sokağa çıkma kısıtlamasının 30 Nisan’da sona ereceği ülkede, 15 Mayıs’ta restoran ve kafeteryalar, otel, havuz ve hayvanat bahçeleri 29 Mayıs’ta hizmete girecek.

BELÇİKA

Ülkede ilk aşamada 4 Mayıs'tan itibaren sosyal mesafe kurallarına uyulması kaydıyla bazı mağazaların açılmasına izin verilirken, bisiklete binmek ya da en çok üç kişiye kadar grup halinde yürüyüş serbest olacak.
Toplu taşımada maske kullanımının zorunlu olduğu Belçika’da, 11 Mayıs sonrasında bazı dükkanların açılmasına izin verilecek.
Hastalığın ilerleme seyrine göre 8 Haziran’da üçüncü aşamaya geçecek hükümet, bu aşamada restoran, kafe ve mağazaların açılmasını ön-görüyor.

İSVİÇRE

İsviçre Federal Hükümeti ülkede 27 Nisan'da kuaför, güzellik ve kozmetik salonlarının yanı sıra hırdavat dükkanları, çiçekçiler, bahçe ve hobi malzemesi satan mağazalar ile fizik tedavi merkezlerinin yeniden açılmasına izin verdi.

Yayın tarihi: Mayıs 4, 2020 Yayınlayan / Yazan : En Son Güncel Corona Haberleri

Bu ilanı 5 yıldız üzerinden oy vererek değerlendirebilirsiniz
Değerlendirme sonuçları : 0 kullanıcı tarafından oy verildi.
En Son Güncel Corona Haberleri
0 kullanıcı tarafından oy verildi.
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar

  • Lufthansa Maskeye Evet Boş Orta Koltuğa Hayır Dedi

   Lufthansa Maskeye Evet Boş Orta Koltuğa Hayır Dedi

   Son Dakika Haberleri İlan / kayıt numarası : # 6524 2kez görüntülendi. Mayıs 4, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Corononavirüs sonrası havayolları ve uçaklarda uygulanacak kurallar arasında maske ve orta boş koltuk uygulamasına Lufthansa itiraz etti. Lufthansa, pazartesi günü başlayacağı uçuşlarda yolcuların maske takması zorunlu olacak. Lufthansa Ekonomi bölüm...

  • OTELLER NE ZAMAN AÇILICAK? 2020 TURİZM SEZONU AÇILIŞ TARİHLERİ!

   OTELLER NE ZAMAN AÇILICAK? 2020 TURİZM SEZONU AÇILIŞ TARİHLERİ!

   Son Dakika Haberleri İlan / kayıt numarası : # 6520 4kez görüntülendi. Nisan 26, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Küresel olarak dünyada yaşanan corona virüs nedeniyle, Mart ayı içerisinde ülkemizde de daha başlamadan kapanmak zorunda kalan otellerin ve tamamen duran turizm sezonun, tekrar ne zaman başlayacağı, sektörde çalışan ve çalışmayan bir çok kişi tarafın...

  • LUFTHANSA'YI KURTARMAK İÇİN GERMANWİNGS FEDA EDİLDİ

   LUFTHANSA'YI KURTARMAK İÇİN GERMANWİNGS FEDA EDİLDİ

   Son Dakika Haberleri İlan / kayıt numarası : # 6498 3kez görüntülendi. Nisan 18, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   LUFTHANSA'YI KURTARMAK İÇİN GERMANWİNGS FEDA EDİLDİ Lufthansa Grubu (LH) bünyesinde olan d'Ucuzcu-Low cost' havayolu Germanwings'in uçuşlarını durdurma kararı aldı... Koronavirüs salgını nedeniyle ciddi sıkıntıya giren Lufthansa grubu ayakta kalabilm...