Türkiye'de Coronavirüs yasakları İhlal Cezaları İllere Göre

 • İlan / İçerik Numarası : # 6550 3 kez görüntülendi.
 • Maaş / Aylık / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç
  • Şehir / Yer : Türkiye

Türkiye'de Coronavirüs yasakları İhlal Cezaları İllere Göre

Son dakika haberi: Tüm uyarılara rağmen yasakları hiçe saydılar! Yapmayın

Koronavirüs salgınının önüne geçmek için devlet bir dizi yasaklama getirdi. Buna rağmen bazı yerlerde yasaklara uymayanlar vardı. Kendi ve halkın sağlığını hiçe sayanlara ceza kesildi.
KARABÜK: Sokak ortasında tartışan iki kişi, sosyal mesafe yasağına aldırış etmeden tekme ve yumruklarla birbirine saldırdı. İki bekçi ve çevredekiler güçlükle kavgayı ayırdı.

VAN: Polis ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, bir otomobilde 6 kişinin sosyal mesafeye uymadıkları görüldü. 6 kişiye para cezası kesildi.

İSTANBUL: Beşiktaş sahilinde dün sabah ‘EYP’ isimli bir tekne battı. Tekne sahibi ve arkadaşlarından oluşan yaklaşık 10 kişi, olay yerindeki başka bir teknede hiçbir koruyucu önlem almadan yan yana oturarak enkazı izledi.

Küçükçekmece ile Gaziosmanpaşa’daki pazarlarda dün kurallar hiçe sayıldı. Yasaklanmasına rağmen bazı tezgâhlarda ürünler seçilerek alındı. Öte yandan çoğunluğu yabancı uyruklulardan oluşan günübirlik işçiler, dün sabah parkta bir araya geldi. Parkta toplanan kalabalık, polis tarafından dağıtıldı.

ISPARTA: Ruhsatsız bir işyeri ile bir kafeteryada toplu halde bulunan vatandaşlar olduğu ihbarı üzerine olay yerine polis ve zabıta ekipleri sevk edildi. Ruhsatsız işyeri mühürlenirken, yasağa uymayan 15 kişiye toplamda 47 bin 250 lira para cezası uygulandı.

MARDİN: Polis ekipleri, 11 kişinin bir arada bulunduğunu ve 2 horozu dövüştürdüklerini tespit etti. Gözaltına alınan 11 kişiye, toplam 48 bin 125 lira para cezası uygulandı.

ANKARA: Bir grup kişi, yakınlarının evde yaptıkları nişana katıldı. Nişanın ardından dışarı çıkan 10 kişi, bir süre halay çekti.

BURSA: Jandarma ekipleri, İsmail A.’nın kullandığı otomobili uygulama noktasında durdurdu. Ekipler, 20 yaş ve altındakilere getirilen sokağa çıkma yasağına uymayarak 2 çocuğuyla birlikte seyahat eden İsmail A.’ya 784 TL idari para cezası kesti.

KOCAELİ: 22 Mart’tan itibaren 2 bin 644 kişi sokağa çıktığı için ikaz edildi, 113’üne idari para cezası uygulandı. 55 işletmeye de kurallara uymadığı için ceza kesildi.

ADANA: Yapılan trafik uygulamasında polis ekipleri, bir dolmuşta kurallara uyulmadığını tespit etti. Polis yolculara idari para cezası keserken, araç sürücüsüne ise yüzde 50 kapasiteden fazla yolcu taşımaktan cezai işlem uyguladı.

'NEREYE KADAR TUTACAKLAR'A 3 BİN TL

İstanbul Beşiktaş’ta önceki gün, tüm uyarılara rağmen Bebek sahilde yürüyüş yapan Dilek Turgut ismindeki genç kadın, “Evde canım sıkılıyor ve genelde bu saatlerde burası çok sessiz oluyor. Çok fazla kimse olmadığı ve tek olduğum için yürüyüş yapıyorum. Evde nereye kadar tutacaklar bizi? Ama belli bir süreden sonra insanın dışarı çıkası geliyor, evde kalamıyorum” demişti. Bu sözlerinin ardından harekete geçen polis ekipleri, Turgut’u bulabilmek için geniş kapsamlı çalışma başlattı. Yapılan araştırmalarda polis, Şişli Mecidiyeköy’de yaşadığını tespit ettiği Turgut’un dün evine gitti. Genç kıza burada önce toplum sağlığı için uyarılarda bulunan polis, ‘Hıfzıssıhha Kanunu’na ve tedbirlere uymamak’ suçundan işlem yaparak 3 bin lira da idari para cezası kesti.

Yayın tarihi: Mayıs 14, 2020 Yayınlayan / Yazan : Güncel Yeni En Son Haberler

Bu ilanı 5 yıldız üzerinden oy vererek değerlendirebilirsiniz
Değerlendirme sonuçları : 0 kullanıcı tarafından oy verildi.
Güncel Yeni En Son Haberler
0 kullanıcı tarafından oy verildi.
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar

  • Oteller ve Turizm Sektöründen Koronavirüs Haberleri Son Durum!

   Oteller ve Turizm Sektöründen Koronavirüs Haberleri Son Durum!

   Güncel Haberler İlan / kayıt numarası : # 6540 4kez görüntülendi. Mayıs 4, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Oteller ve turizm sektöründen koronavirüs haberleri son durum nedir? Hazırlıklarını tamamlayan tesisler başvurularını yaparlar ve kurulun kendilerini denetlemeye gelmelerini talep ederler. Bu kurulda : Sağlık konusunda bilim insanları,turizm-otelcili...

  • Otellerin Ekonomiye Katkısı Nedir? Sektörel Analiz Raporu!

   Otellerin Ekonomiye Katkısı Nedir? Sektörel Analiz Raporu!

   Güncel Haberler İlan / kayıt numarası : # 6532 6kez görüntülendi. Mayıs 4, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Tatil köyleri ve otellerin ekonomiye olan katkısı nedir? Sektörel analiz raporu gösteriyorki, oteller bir çok sektörü hareketlendiriyor. Acaba bir tatil köyü bir sezonda neler alıyor ve ne kadar alıyor? Antalya'da bulunan yaklaşık 600 odalı ve binden...

  • 2020'DE TÜRKİYE İSPANYA VE İTALYAYA TURİST GİTMEYECEK

   2020'DE TÜRKİYE İSPANYA VE İTALYAYA TURİST GİTMEYECEK

   Güncel Haberler İlan / kayıt numarası : # 6530 2kez görüntülendi. Mayıs 4, 2020 Maaş / Ücret / Fiyat : İlanı verenle iletişime geç

   Turizm yetkilileri 2020 yaz sezonunda İspanya, İtalya ve Türkiye'nin Almanya ve İngiltereden turist beklememesi gerektiğini bildirdiler! Akdeniz bölgesinin üç destinasyonu için ana pazar konumundaki Almanya ve İngiltere'den beklentiler konusunda biri...